Polacy nie oszczędzają na czarną godzinę


Aż czterech na dziesięciu Polaków obawia, że w najbliższym czasie, że straci pracę wynika z badań TNS OBOP przeprowadzonych na zlecenie Towarzystw Ubezpieczeń BZ WBK-Aviva.

– A new investment of the Ford corporation in Poland is a chance for the local business development. On the other hand, the Ford company may count on professionalism of Polish workers – said Deputy Prime Minister Waldemar Pawlak during the press conference organised on the occasion of announcing decision concerning production of Ford Ka in Tychy. The ceremony took place in the Ministry of Economy on 31 March 2008. Rząd proponuje, aby powstała grupa, która zajmie się wypracowaniem internetowej platformy komunikacyjnej do prowadzenia konsultacji społecznych - poinformował w czwartek CIR. Czołowy polski producent kontenerowych stacji transformatorowych – ZPUE, otworzył kolejny wydział produkcyjny. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań stacje szybko trafią do klientów.Emisja dwutlenku węgla związana ze spalaniem surowców energetycznych zmniejszyła się w ubiegłym roku w USA o ponad 400 mln ton, czyli 7 proc. - podał w środę Urząd Informacji Energetycznej (EIA). Niemiecki koncern sprzedał swoje akcje Tata Motors, kończąc trwającą od pół wieku współpracę z indyjską firmą. Należący do Ciechu pakiet 45,3 proc. akcji Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń (PTU) zmieni właściciela za mniej niż 100 mln zł. Transakcja z niemieckim Gothaerem jest bardzo blisko - dowiedział się "Parkiet".

Sieci handlujące odzieżą bronią się przed kryzysem, ale wielu producentów tekstyliów jest na granicy bankructwa. Główny powód to import z Azji - pisze Dziennik Gazeta Prawna w oparciu o raport Dun & Bradstreet.

Spokój na rynkach przełożył się na kurs złotego, który wykazywał małą zmienność w granicach 4,00-4,02 za euro. Zdaniem analityków, w ciągu tygodnia złoty raczej nie przebije granicy 4,00 za euro w dół. Spółka w specjalnym komunikacie zapowiedziała, że z powodu braku perspektyw rozwoju postanowiła zamknąć swoje markety w Rosji.

Afgańska policja aresztowała w Kabulu pięciu niedoszłych zamachowców-samobójców, największą taką grupę, jaką kiedykolwiek zatrzymano w stolicy - poinformowały władze. W kwietniu, już po raz szósty, pracownicy firmy Wincanton Polska zorganizowali zbiórkę krwi oraz zgłoszeń do Bazy Dawców Szpiku Kostnego. W Piasecznie, Błoniu i Wrocławiu, pod ... Jak ustaliła \\\\\\\"Rzeczpospolita\\\\\\\", od wczoraj pułkownik Krzysztof Parulski nie nadzoruje już śledztwa w sprawie katastrofy 10 kwietnia. Zastąpił go jedyny cywil w warszawskiej Okręgowej Prokuraturze Wojskowej Marek Pasionek.Analitycy Domu Maklerskiego Millennium wyceniają wartość jednej akcji spółki Tauron Polska Energia na 0,77 zł wobec maksymalnej ceny w ofercie publicznej ustalonej na 0,70 zł za akcję, wynika z raportu z 9 czerwca odtajnionego w poniedziałek. \\\"\\\" \\\"Santo subito!\\\" - \\\"Natychmiast święty\\\". Tym razem nie chodzi o papieża Jana Pawła II, ale o... portugalskiego trenera, Jose Mourinho. Na takie porównanie pozwolił sobie portugalski kardynał Jose Saraiva Martins. Pod warunkiem, że Inter wygra Ligę Mistrzów. Rozszerzenie możliwości „jednego okienka”, wyeliminowanie zaświadczeń o wpisie do rejestru REGON, umożliwienie wydania decyzji o nadaniu NIP w formie elektronicznej oraz uporządkowanie obiegu dokumentów to najważniejsze rekomendacje MG do obowiązujących przepisów dotyczących „jednego okienka”. Przygotowane propozycje ułatwień dla przedsiębiorców Kierownictwo MG przyjęło 29 lipca br.

Getin Bank ma umowę na finansowanie sieci dealerskiej GM Poland i Chevrolet Polska


Caterpillar Inc. - największy na świecie producent urządzeń dla budownictwa i górnictwa - zwolni w USA 2500 osób. Zatrudni też z powrotem 550 innych robotników, których uprzednio zwolnił. W czasie recesji w całym świecie firma zwolniła już w sumie 34 tys. osób (planowano 22 tys.). Akcje w Nowym Jorku (składnik indeksu DJIA, parkiet NYSE) wpierw urosły o 2 proc. aby potem spaść o 0,92 proc.

Gazprom nie zapłacił Białorusi za Biełtransgaz


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, "Gazprom" nie zapłacił iostatniej części należności w wysokości 625 milionów dolarówka akcje koncernu „Biełtransgaz". Zgodnie z umową, należność ta powinna być uregulowana do dnia dzisiejszego.

IDMSA obniżyło rekomendację dla Cersanitu do 'trzymaj', wycena 16,2 zł


Koncern SPI pracuje nad internetową usługą wideo na żądanie. Za kilka miesięcy będzie można oglądać filmy za darmo w zamian za obejrzenie reklam - donosi Press.pl.

Protesty doprowadziły do zamknięcia fabryk odzieżowych w Bangladeszu


Gwałtowne protesty kilkudziesięciu tysięcy robotników doprowadziły we wtorek w Bangladeszu do zamknięcia około 700 zakładów odzieżowych, które produkują ubrania najbardziej znanych zachodnich marek.

Fragiolig ostatecznie osiągnął w wezwaniu 93,59% akcji Atlas Estates


- Brak reform, które poprawią sytuację finansów publicznych do 2012 roku będzie oznaczał, że negatywna presja na rating Polski będzie ogromna - powiedział cytowany przez środową Rzeczpospolitą prezes Fitch Polska, Piotr Kowalski

"Dziennik Gazeta Prawna": Zatankuj na równinach


Od kilku dni prawie w całym kraju tanieją paliwa. Tylko na stacjach w miejscowościach turystycznych nie widać spadku cen. Pod Tatrami benzyna jest droższa nawet o pół złotego za litr niż na równinach, sprawdził "Dziennik Gazeta Prawna".

Postępowanie na dostawę wody i odprowadzenie ścieków do/z nieruchomości Ministerstwa Gospodarki przy Pl. Trzech Krzyży 3/5 i ul. Żurawiej 4a w Warszawie, prowadzone w trybie z wolnej ręki


Bez najmniejszego wątpienia można przyznać: to prawdziwy cud. Po prawie miesiącu - dokładnie 27 dniach - od trzęsienia ziemi na Haiti, pod gruzami odnaleziono żywego człowieka. To 28-letni mężczyzna, Evan Muncie. - To niezwykłe, ale możliwe - mówią lekarze.

Tusk na spotkaniu z RPP zaapelował o współpracę, trwa konflikt o poziom zysku NBP


phoca_thumb_s_swpslogoCzy można przeczytać „Chłopów” w kilka godzin? Albo szybko i skutecznie zapamiętać całą historię Polski oraz angielskie słówka? Można, jeśli tylko zastosuje się do tego odpowiednią metodę. SWPS zaprasza licealistów na bezpłatny kurs szybkiego czytania z Dariuszem Konarzewskim, mistrzem Polski w szybkim czytaniu.

Niemiecki E.ON wycofuje się z USA


Za 6,7 mld dol. niemiecki koncern E.ON sprzedaje swoje elektrownie w USA, aby zebrać pieniądze na spłatę długów.

Bezrobocie w Polsce VII 2009


W lipcu 2009 r. odnotowano wzrost liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia zarówno w stosunku do poprzedniego miesiąca, jak i do analogicznego okresu 2008 roku. Większa niż przed miesiącem i przed rokiem była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych oraz liczba zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładów pracy. Urzędy pracy dysponowały mniejszą liczbą ofert pracy niż w analogicznym okresie ub. roku - podał Główny Urząd Statystyczny.

Nasze drogie długi


13 zł za telefon, 20 zł za list, 110 zł za odwiedziny - tyle banki liczą sobie za ponaglanie nas w spłacaniu kredytów. W tym roku zbiorą rekordowe żniwo, bo długi rosną na potęgę.

Inwestycje w sferze planów?


Na temat planów inwestycyjnych Enei oraz Polskiej Grupy Energetycznej pisze „Puls Biznesu”. Dziennik zawraca uwagę, że zapowiadane od jakiegoś czasu inwestycje pozostają jednak w dużej mierze nadal w sferze planów.

Premier Grecji wzywa do naprawy finansów państwa


Premier Jeorjos Papandreu wezwał wszystkich Greków do "zwarcia szeregów" i wspólnego podjęcia niezbędnych decyzji w związku z ogromnym długiem publicznym.

Redan miało 1,57 mln zł straty netto w I kw. 2010 r., spadek o 89,2% r/r




Amerykański sektor motoryzacyjny stworzy w tym roku 5 tys. miejsc pracy


Po roku zwolnień i likwidacji zakładów amerykańscy producenci samochodów znów przyjmują do pracy. W tym roku mają przyjąć 5 tys. osób, po tym jak zwolnili 40 tys. w 2009 r.

Nowy rekord złota - uncja po 1226 dol.


Inwestorzy kupują złoto, bo boją się inflacji i słabego dolara. W ciągu roku podrożało już o 55 proc.

Wojna UOKiK z farbiarskim kartelem wraca do sądu


Sprawa milionowych kar, które UOKiK nałożył na Polifarb Cieszyn-Wrocław i hipermarkety budowlane, będzie jeszcze raz rozpatrzona przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Za zmowę cenową firmom grożą kary wynoszące w sumie ponad 110 milionów złotych

Minister Sawicki walczy z hipermarketami


Minister rolnictwa domaga się od UOKiK sprawdzenia, czy wielkie sieci handlowe nie stosują ukrytych marż.

Zarząd Netii rekomenduje nie wypłacanie dywidendy z zysku za 2009 r.


\"\" Jednoręcy bandyci, spore pieniądze, kontrowersyjny lobbing i nazwiska szefa klubu PO oraz kilku ministrów przewijają się w największej aferze od czasów objęcia rządów przez ekipę Donalda Tuska. Bomba wybuchła pod koniec września, a sprawa jest - używając policyjnego języka - rozwojowa.

UE nie obroniła kierowców przed fiskusem


Kiepskie wieści dla amatorów nowych aut. Polska może wliczać akcyzę od aut do podstawy naliczania podatku VAT - uznał Trybunał Sprawiedliwości UE, odrzucając pozew Komisji Europejskiej, która oceniła, że to łamie europejskie prawo.