NBP: Eksport spadł w o 0,1%, import - o 11.9% w listopadzie


Brytyjski rząd zamierza rozdawać darmowe laptopy uczniom z ubogich rodzin w całej Anglii.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"Królowa Mieczy To nie będzie zbyt łatwy i przyjemny dzień. Bliska osoba zadręczy cię opowieściami o swoich problemach. Poczujesz się wykończona psychicznie. Dodatkowo bądź przygotowana na kłopoty w miejscu pracy. Ktoś wcieli w życie swój misternie ułożony plan, mający na celu zwiększenie twoich obowiązków. Miesięczne wynagrodzenie niestety pozostanie nie zmienione. horoskop.wp.pl

Ministrowie finansów krajów strefy euro uzgodnili w niedzielę warty 30 mld euro pakiet ewentualnej pomocy dla Grecji. Kolejne 10 mld może dorzucić Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Greckie władze jeszcze się o pomoc nie zwróciły, a oprocentowanie greckich obligacji i tak mocno spada. Euro jest najsilniejsze od ponad 3 tygodni Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, wbrew planom Ministerstwa Gospodarki, z powodu zaskakująco dużej propozycji, do końca 2009 roku nie udało się wytypować wstępnych lokalizacji elektrowni jądrowej.\"\" Sama o sobie mówi, że jest leniwa, ale każdy, kto ją poznał mówi jedno - to tytan pracy. Na co dzień nie ma czasu na kino. Co najwyżej poczyta jakąś książkę, bierze swoje \"nartki\" - jak sama je nazywa - i idzie wykuwać mistrzowską formą. Czytaj, kim jest złota medalistka z Vancouver. Amerykanie, jak Rosjanie ciągle zmieniają zasady "celne" Do 28 grudnia 2009 roku Agencja Food Safety and Inspection Service (FSIS) amerykańskiego departamentu rolnictwa oczekuje na komentarze związane z ... Na początku czerwca 2012 r. Budimex zbuduje 33 km autostrady A4 od Dębicy do Rzeszowa - przewiduje kontrakt podpisany wczoraj przez spółkę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Sprzedaż nowych domów w USA spadła w maju do 300 tysięcy w ujęciu rocznym - poinformował w środę Departament Handlu.

Do 75 dolarów za baryłkę wzrosła w poniedziałek cena ropy na giełdzie w Nowym Jorku. To najwyższy poziom od października ubiegłego roku. - Wkrótce dojdziemy do 80 dol. - mówią analitycy Odbywanie praktyk absolwenckich bez ingerencji urzędów, na podstawie zgody zainteresowanych stron – to najważniejsza zmiana zawarta w ustawie o praktykach absolwenckich. 17 lipca br. Sejm rozpatrzył poprawki Senatu do projektu ustawy, tym samym przyjmując dokument.

Europejski Bank Inwestycyjny pożyczy Polsce miliard euro na remont dróg - ustaliła "Rzeczpospolita". Kolejny miliard przeznaczy na ten cel rząd z budżetu państwa. Nowy właściciel lubelskiej fabryki samochodów apeluje do posłów, by zadbali o rozwój rodzimej firmy Pierwsze w tym roku samochody honker zjechały właśnie z taśmy produkcyjnej byłego Daewoo ... Eurostat potwierdza: gospodarka unijna wyszła z recesji, notując wzrost gospodarczy w III kw. W stosunku do poprzedniego kwartału PKB w całej UE wzrósł o 0,3 proc., czyli nawet nieco więcej, niż Eurostat szacował jeszcze w połowie listopada.Niemiecka firma Sparinvest planuje w trzech dolnośląskich gminach budowę farm wiatrowych o łącznej mocy 120 MW – podaje „Polska Gazeta Wrocławska”. Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) zapowiada, że może skredytować nawet połowę szacowanych na 310 mld złotych inwestycji w polskiej energetyce – czytamy w „Pulsie Biznesu”. Porywacze zażądali okupu za frachtowiec Arctic Sea, który zaginął dwa tygodnie temu - poinformowała policja w Finlandii. Wczoraj frachtowiec był widziany 740 kilometrów od wybrzeży Zielonego Przylądka. Zaginięcie ...

Agroton może zadebiutować na GPW na przełomie III/IV kw, emisja ponad 100 mln zł


W poprzednim wpisie pt.

Kiepska współpraca naukowców z firmami


Ponad połowa przedsiębiorców nie współpracuje z placówkami naukowymi, a zaledwie dziesiąty - ściśle - wynika z badań Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym wraz z Krajową Fundacją Kultury Przedsiębiorczości.

Brytyjski rząd: Rodzice, nie odbierajcie motywacji swoim dorosłym dzieciom


Piłkarze Estonii przerwali serię ośmiu niepokonanych meczów reprezentacji Angoli, pokonując ją 1:0 (0:0) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w portugalskim Vila Real de Santo Antonio. Jedynego gola zdobył w 79. minucie Kaimar Saag.

Prywatyzacja giełdy najważniejsza dla Grada


Minister skarbu Aleksander Grad przyznał w rozmowie z dziennikiem "Polska", że sprzedaż Giełdy Papierów Wartościowych jest dla niego najważniejszą prywatyzacją od 20 lat.

Barlinek miał 16,66 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., wobec straty przed rokiem


Wyścig w Bielawie zainauguruje 15. edycję cyklu Grand Prix w kolarstwie górskim, organizowanego przez Czesława Langa. Pod znakiem zapytania w tych zawodach stoi występ czterokrotnej triumfatorki klasyfikacji generalnej i głównej faworytki tegorocznej rywalizacji, Mai Włoszczowskiej.

E.ON sprzedaje amerykańskie aktywa


Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje medialne, E. ON sprzedaje swoje elektroenergetyczne i gazowe aktywa w USA. Kupuje je firma PPL Corporation z Pensylwanii.

Wiceprezes wszedł do Rady bez ślubowania


Konstytucjonaliści nie są zgodni, czy Piotr Wiesiołek może być szefem Rady Polityki Pieniężnej. Uchwały podjęte w tym czasie mogą być podważane. - Będziemy się martwić potem. Dobrze, że praca Rady nie jest sparaliżowana - mówi przedstawiciel Rady

"Nasz Dziennik": Kanał zalany przez biurokrację


Aż o cztery lata rząd Donalda Tuska chce odsunąć realizację drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany, czyli przede wszystkim wykonanie kanału przez Mierzeję Wiślaną - pisze "Nasz Dziennik".

Trwające w stagnacji giełdy może poruszyć w czwartek szef EBC


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Chciałbym teraz zobaczyć miny członków Komitetu Noblowskiego\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Paweł Piskorski, komentując decyzję Baracka Obamy o wysłaniu dodatkowych 30 tysięcy żołnierzy do Afganistanu.

"Dziennik Gazeta Prawna": Bielecki od miesięcy spierał się z Włochami


Przyczyną rezygnacji Jana Krzysztofa Bieleckiego ze stanowiska prezesa banku Pekao SA był narastający od kilku miesięcy spór z włoską centralą UniCredit - nieoficjalnie dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Rada Gospodarcza ostrzega przed zmiennym kursem złotego w 2010 r.


Rada Gospodarcza przy Prezesie Rady Ministrów ocenia, że jednym z głównych zagrożeń dla polskiej gospodarki w tym roku jest zmienność kursu naszej waluty - poinformowali po wtorkowym posiedzeniu Rady jej członkowie.

Państwo częściowo oddłuży spłacających tzw. stare kredyty spółdzielcze


1 stycznia 2010 r. państwo umorzy połowę odsetek blisko 100 tys. rodzin spłacających tzw. stare kredyty spółdzielcze

Nord Stream zabiega o kredyty


Konsorcjum Nord Stream rozpoczęło rozmowy z bankami w sprawie 3,9 mld EUR kredytu na finansowanie pierwszej fazy budowy Gazociągu Północnego - pisze "Puls Biznesu".

Rosyjska droga droga przez korupcję


Dlaczego budowa kilometra drogi w Rosji kosztuje trzy razy więcej niż w USA i ponad siedem razy więcej niż w Chinach? - Bo koszty podnosi cena ziemi - tłumaczą przedstawiciele władz. - Ceny winduje wszechobecna korupcja - dowodzą eksperci

W grudniu 2009 ceny poszły lekko w górę


Na koniec 2009 roku inflacja wymknęła się z przedziału akceptowanego przez Radę Polityki Pieniężnej - szacuje Ministerstwo Finansów. Według obliczeń resortu wyniosła w grudniu 3,6 proc.

Amica miała 0,24 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., wobec straty przed rokiem


Wyścig w Bielawie zainauguruje 15. edycję cyklu Grand Prix w kolarstwie górskim, organizowanego przez Czesława Langa. Pod znakiem zapytania w tych zawodach stoi występ czterokrotnej triumfatorki klasyfikacji generalnej i głównej faworytki tegorocznej rywalizacji, Mai Włoszczowskiej.

Markopolos - człowiek, który przejrzał Madoffa na wylot


Harry Markopolos już wiele lat temu przewidział, że fundusz inwestycyjny Bernarda Madoffa to piramida finansowa. Nikt nie chciał go słuchać

Boni :wzrost PKB w III kw. 1,2-1,5 proc.; w całym '09 co najmniej 1 proc.


Operatorzy nie utrudniają przenoszenia numerów telefonów komórkowych do innych sieci - wynika z kontroli Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zdaniem prezes UKE Anny Streżyńskiej operatorzy komórkowi dostosowali się do obowiązujących przepisów.

Lokaty progresywne: obiecują 12% zysku, a płacą...


Lokaty progresywne, choć pozornie obiecują bajecznie wysokie odsetki bez ryzyka - nawet do 12%! - tak naprawdę są dużo mniej atrakcyjne od zwykłych lokat albo kont oszczędnościowych.

PGE powinno inwestować w OZE


Według Radosława Łukaszczuka, analityka DM Millennium Polska Grupa Energetyczna powinna postawić na ograniczenie emisji CO2 i inwestycje w odnawialne źródła energii – czytamy w „Pulsie Biznesu”.