FAQ - pytania beneficjentów


System REACH – pakiet legislacyjny zakładający obowiązkową rejestrację substancji chemicznych, ocenę dokumentacji technicznej oraz ocenę substancji, udzielanie zezwoleń na wykorzystywanie substancji do produkcji i obrotu, a także powołujący Europejską Agencję Chemikaliów z siedzibą w Helsinkach, w Finlandii.



Turcja jest niechętna wysłaniu do Afganistanu oddziałów bojowych - powiedział w czwartek turecki minister obrony Mehmet Vecdi Gonul odnosząc się do apelu USA do sojuszników w NATO.

- Polska ma duże szanse stać się krajem innowacyjnym. Już teraz jesteśmy liderami w Europie w takich dziedzinach jak produkcja ekranów ciekłokrystalicznych, a także części samochodowych – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas debaty „Czy Polska jest w stanie stworzyć innowacyjną gospodarkę?”. Spotkanie zorganizowane przez dziennik „Rzeczpospolita”, odbyło się 13 sierpnia br. Można zgodzić się na urlop pracownika w trakcie wypowiedzenia. Można również zmienić w trakcie wypowiedzenia tryb rozwiązania umowy na porozumienie stron.

Dziś rano złoty silnie tracił na wartości. Jeszcze przed otwarciem sesji europejskiej kursy euro, dolara, oraz franka zwyżkowały o kilka groszy. Najwięcej klientów i najwyższe przychody na rynku - takie dane za trzeci kwartał opublikował wczoraj Polkomtel.   Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.Za trzy lata Mazda zacznie sprzedawać samochody o napędzie hybrydowym produkowane na licencji Toyoty. - Gminy będą mogły podnosić opłaty za użytkowanie wieczyste nie częściej, niż co trzy lata i maksymalnie o 50 proc. - zapowiada "Rzeczpospolita". Komisja Europejska przyjęła we wtorek propozycję budżetu UE na rok 2011, zakładając 17-procentowy wzrost wydatków na politykę spójności. Do Polski ma trafić jedna piąta puli, czyli ponad 10,2 mld euro.

PolRest kończy z prowadzeniem restauracji Rooster


Pogrążona w finansowych tarapatach giełdowa spółka przestała sprzedawać usługi gastronomiczne

Debiuty giełdowe w Europie w III kw. 2009r.


Najnowsza kwartalna ankieta PricewaterhouseCoopers dotycząca debiutów giełdowych (IPO Watch Europe), badająca zarówno liczbę, jak i wartość pierwotnych ofert publicznych (Initial Public Offering - IPO) na najważniejszych giełdach europejskich, wskazuje, iż na rynku pierwotnym widoczne są pierwsze oznaki ożywienia po kilku kwartałach niemal całkowitego zastoju.

Najczęściej cytowane media VII 2009


Według lipcowego rankingu "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce" opracowanego przez Instytut Monitorowania Mediów najczęściej cytowanym tytułem prasowym była Rzeczpospolita. Miano najbardziej opiniotwórczej rozgłośni radiowej wywalczyła stacja RMF FM, a telewizyjnej - TVN24. W całkowitym zestawieniu piętnastu najczęściej przytaczanych mediów znalazły się cztery dzienniki, dwie stacje radiowe i jedna telewizyjna, dwa portale, dwa dzienniki biznesowe, trzy tygodniki opinii oraz jeden tabloid.

Instytut Maszyn Matematycznych stworzył internetowy system TeleEdu™ LMS 2.0 zawierający szereg funkcjonalności znanych z Web 2.0


W Instytucie Maszyn Matematycznych (IMM) w Warszawie powstał internetowy system TeleEdu™ LMS 2.0 zawierający szereg funkcjonalności znanych z Web 2.0. System powstał dzięki realizacji zadania polegającego na przekształceniu stworzonej również w IMM platformy e-learningowej TeleEdu™ LMS, będącej systemem do zarządzania procesami szkoleń stacjonarnych, zdalnych lub mieszanych w internetowy system TeleEdu™ LMS 2.0.

Wiceminister pracy: W marcu bezrobocie bliskie 13 proc.


- Stopa bezrobocia pozostanie w marcu na poziomie zbliżonym do szacowanych na luty przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 13 proc. W kolejnych miesiącach bezrobocie spadnie - powiedziała w TVN CNBC Biznes wiceminister pracy Czesława Ostrowska

Rynek walutowy był zmienny w poniedziałek


Po wypadku na torach, po prawie trzech godzinach przywrócono ruch pociągów na trasie Warszawa - Gdańsk. W niedzielę wieczorem pod pociąg wpadł 49-letni mężczyzna. Zginął na miejscu.

Kto uratuje Le Monde?


Le Monde - najbardziej prestiżowy francuski dziennik - jest w tarapatach finansowych i wkrótce może dostać się za zagraniczne ręce.

Czy to dobry interes zamienić kredyt na pożyczkę hipoteczną?


Brytyjczycy i Szwedzi na potęgę obciążają hipoteką swoje domy i mieszkania, aby uciec od dużo droższych kredytów konsumenckich. Także Polacy mają taką możliwość, ale czy jest opłacalna?

Prawo jazdy na nowych zasadach


Surowsze kryteria dla początkujących i egzaminatorów Rząd przyjął założenia do projektu ustawy o kierujących pojazdami. Przyjęte założenia przedstawiają w sposób syntetyczny zakres regulacji objęty projektem ustawy o ...

4 listopada - skarga prezydenta na nowelę abonamentową w TK


4 listopada pełny skład Trybunału Konstytucyjnego zbada skargę prezydenta Lecha Kaczyńskiego na nowelizację ustawy abonamentowej, która zwalniała wiele osób z płacenia na TVP i Polskie Radio. Według prezydenta ustawa ogranicza wpływy TVP i Polskiego Radia, czym godzi w ich stabilność i przewidywalność realizacji przez nie misji publicznej.

Nowe oferty pracy IX 2009


Jeśli miarą kondycji gospodarki jest sytuacja na rynku pracy, to polscy przedsiębiorcy są optymistami. Czyżby więc kończyło się spowolnienie a rodzima gospodarka wychodziła powoli acz systematycznie na prostą? Przybywająca kolejny miesiąc z rzędu liczba ofert pracy w internetowych serwisach rekrutacyjnych pozwala na ostrożny optymizm - ocenia serwis eGospodarka.pl w swoim najnowszym raporcie. Niestety, inne dane wskazują, że na ogłoszenie końca spowolnienia jest jeszcze za wcześnie, ale rokowania są pozytywne.

Energohandel pozwie byłych prezesów o 900 tys.


Ciąg dalszy kłopotów byłego zarządu toruńskiego Energohandlu. Sprawą wypłaty prawie miliona złotych eksprezesowi zajmuje się już prokuratura. Teraz pozwy szykuje sama spółka

Rząd zajmie się nowelą ustawy Prawo Atomowe


Rząd na rozpoczętym we wtorek po godz. 11 posiedzeniu zajmie się projektem założeń do nowelizacji ustawy Prawo atomowe.

Warszawska giełda rozpocznie czwartkowe notowania neutralnie


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Rząd sprzedał 10,8 proc. akcji Lotosu za 406 mln zł


Ministerstwo Skarbu sprzedało w piątek 10,8 proc. akcji Lotosu i zamierza sprzedać ich więcej - być może inwestorowi strategicznemu.

Gazprom dostanie nowe złoża gazu w Jakucji


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Gazprom chce dostać bez przetargu od rządu cztery złoża gazu w Jakucji, których zapasy szacowane są na 1,4 proc. wszystkich zasobów rosyjskiego koncernu.

Większość Polaków uważa, że prawa konsumentów są przestrzegane


Ponad 60 proc. Polaków uważa, że przedsiębiorcy przestrzegają przepisów chroniących konsumentów. Jeśli jednak są one łamane, to chętnie reklamujemy wadliwe produkty, a jeśli to nie pomaga, częściej niż przeciętny Europejczyk podejmujemy dalsze kroki w dochodzeniu swoich praw.

UKE: TPSA obniży ceny połączeń z sieci stacjonarnej do komórkowej


Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) zaakceptował zmiany cennika opłat Telekomunikacji Polskiej (TPSA), poinformował urząd na swojej stronie internetowej. Zmiany zakładają obniżenie opłat za połączenia z sieci stacjonarnej TP do sieci mobilnych i mają wejść w życie od 1 listopada.

Z komisarz Kroes o stoczniach i branży elektronicznej


Realizacja projektów o dużym znaczeniu dla gospodarki polskiej, rozwój branży elektronicznej oraz sytuacja polskich stoczni były głównymi tematami spotkania wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z unijną Komisarz ds. Konkurencji Neelie Kroes. Rozmowy odbyły się 9 lipca br. w Ministerstwie Gospodarki.

USA nie śpiesząc się z redukcją emisji CO2 proponuje „rozmycie” całej sprawy


„Gospodarka głupcze” – powiedział kiedyś prezydent Clinton. „Nie można próbować odpowiadać na zmiany klimatyczne, działając wbrew interesom gospodarki” – mówią dziś przeciwnicy wprowadzenia w USA przepisów o redukcji emisji CO2. Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, ustawa o gazach cieplarnianych nie zostanie prawdopodobnie uchwalona w Stanach Zjednoczonych przed szczytem w Kopenhadze.