Tylko Deutsche Boerse otwarcie podtrzymuje zainteresowanie GPW - media


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Niemal w całym kraju obudził nas deszcz. Meteorolodzy TVN24 mają jednak optymistyczne informacje - szaruga potrwa do piątku, a już w sobotę wróci \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"złota jesień\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Kolejna dobra wiadomość jest dla grzybiarzy - kilka dni deszczu spowoduje w lasach wysyp grzybów.

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział, że propozycja ministrów finansów i pracy w sprawie zwiększenia tzw. "ZUS-owskiej" części emerytury to dobre rozwiązanie. Może ono odciążyć budżet i zwiększyć emerytury. Prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet wyraził żal z powodu śmierci prezesa NBP Sławomira Skrzypka. Jak poinformował „Parkiet”, należąca do PGE elektrownia Turów chce sprzedawać ciepło do kilku miast w kraju libereckim, m.in. Liberca oraz Jablonca nad Nysą.Polacy wydają nawet 1 mld zł rocznie na dodatkowo płatne SMS-y. Biorą udział w konkursach, loteriach, głosują na ulubieńców startujących w rozrywkowym show - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". ... PKP Polskie Linie Kolejowe zleciły analizę możliwości zwiększenia do 300 km na godzinę prędkości na Centralnej Magistrali Kolejowej z Grodziska Mazowieckiego do Zawiercia. Zgodnie z planami, CMK - wraz z planowaną linią łączącą Warszawę przez Łódź z Poznaniem i Wrocławiem (tzw. "Y") - utworzy polską sieć kolei dużych prędkości.

W poprzednim wpisie pt.
Grupa energetyczna Tauron, której giełdowy debiut planowany jest na połowę tego roku, spodziewa się pozyskania z rynku ok. 4 mld zł, które zamierza przeznaczyć na projekty zapisane w strategii grupy - potwierdził w środę prezes spółki Dariusz Lubera. Po raz trzeci w tym roku Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w prestiżowym rankingu edukacyjnym „Financial Times”, jako jedyna polska szkoła wyższa. Zajęła 42 miejsce wśród 70 najlepszych europejskich uczelni biznesowych. 7 grudnia „Financial Times” opublikował „European Business Schools Ranking 2009”, który zamyka listę corocznie ogłaszanych sześciu rankingów edukacyjnych.

Rozmowa z Markiem Belką, prezesem Narodowego Banku Polskiego Gdy w czwartek ruszą notowania na amerykańskiej giełdzie Nasdaq, w giełdowy dzwon zabiją przedstawiciele Microsoftu. Okazja - premiera najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows 7 MF sprzedało obligacje DS1019 za 2,0 mld zł przy popycie 5.570,26 mln zł i średniej rentowności 6,103 proc. - podał resort w środę w komunikacie.Sprinter Marcin Urbaś, wielokrotny mistrz Polski na dystansach 200 i 100 m, został etatowym dziennikarzem sportowym wielkopolskiej telewizji WTK. Wojna o cukier dodawany do soków, prowadzona pomiędzy Agros Novą a Maspeksem nabiera rumieńców. Przenosi się do sądów i Krajowej Unii Producentów Soków (KUPS). Sąd w Białymstoku wydał na wniosek Maspeksu zakaz emisji reklam napoju Minerado, należącego od Agros Nova. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej, dlaczego Maspeksowi tak bardzo nie podoba się ta reklama i co na swoją obronę ma Agros Nova. STARCO Group, europejski lider wśród dostawców opon, dętek, felg oraz kompletnych opon, podjął współpracę z Agility, jedną z większych firm zajmujących dostarczaniem kompletnych rozwiązań logistycznych. Firma ...

Na Węgrzech stopy procentowe bez zmian


Bank centralny na Węgrzech pozostawił w poniedziałek stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Magyar Nemzeti Bank (MNB) utrzymał swoją dwutygodniową stopę depozytową na rekordowo niskim poziomie 5,25 proc.- poinformował bank po zakończeniu posiedzenia.

"Puls Biznesu": Żelazna Dama z UOKiK


Objawiła się druga, po Annie Streżyńskiej, Żelazna Dama nadzoru. Szefowa UOKiK karze surowo i coraz skuteczniej - zauważa "Puls Biznesu".

Wartość kredytów konsumpcyjnych w 2009 wyniosła 154,5 mld zł


To o 13,2 proc. więcej niż rok przed rokiem. Według informacji Komisji Nadzoru Finansowego wzrósł odsetek kredytów, które nie są spłacane regularnie - z 6,6 proc. do 10,8 proc. - Niektóre instytucje są przekredytowane. Potrzebne są regulacje, które to ograniczą - podaje w komunikacie KNF

Punkty Kontaktowe


...

Ministerstwo Gospodarki o produkcji fiata pandy


Do 15 kwietnia nadsyłać można prace na konkurs dla dziennikarzy \\\"Partnerstwo Wschodnie - co nas łączy, co dzieli\\\". Do organizowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich konkursu zgłaszać można materiały pokazujące inicjatywy oparte na współpracy osób, organizacji pozarządowych lub samorządów lokalnych między Polską a krajami Partnerstwa Wschodniego.

BCC: Wierzymy, że tragedia nie zachwieje gospodarką


BCC łączy się w bólu z rodzinami ofiar tragedii na lotnisku pod Smoleńskiem i wszystkimi Polakami - napisał w liście Marek Goliszewski, szef Business Centre Club

Kapica odpowiada RPO


- Granica wschodnia, będąca jednocześnie zewnętrzną granicą Unii Europejskiej, jest granicą bardzo specyficzną. Zwiększający się ruch graniczny pomiędzy Polską a Ukrainą, a także idący za tym ...

Deputy Prime Minister Pawlak meeting with a delegation from the United Arab Emirates


Strengthening economic cooperation between Poland and UAE in investment and capital, as well as development of trade links with Arabian Peninsula countries were the main topics of talks between Deputy Prime Minister, Minister of Economy Waldemar Pawlak and Abdul Aziz Abdullah Al-Ghurair, the Speaker of the Federal National Council of the United Arab Emirates. The meeting was held on 30 October at the Ministry of Economy.

Targi Ogrodnicze Gardenia w Poznaniu


W Rosji ostatni tydzień upłynął pod znakiem blinów - rosyjskich naleśników. Podczas Maslenicy, czyli karnawałowych ostatków, Rosjanie, zgodnie z tradycją, przez cały tydzień weselą się, bawią i objadają blinami.

GM: ewentualny wniosek o pomoc musi wynikać z planu dla Opla


Ewentualny wniosek General Motors do polskiego rządu o pomoc publiczną musiałby być następstwem całego planu restrukturyzacji Opla w Europie, który nie jest jeszcze gotowy - wynika z wypowiedzi przedstawicieli General Motors Poland.

Delko - duży sprzedawca kosmetyków idzie na giełdę


Dystrybutor kosmetyków Delko ze Śremu za tydzień zaczyna sprzedaż akcji. Od inwestorów na warszawskiej giełdzie chce zebrać 18 mln zł. Za każdą akcję każe sobie zapłacić 9-12 zł.

Indeks cen mieszkań Open Finance spadł w listopadzie o 0,69% do 896,14 pkt.


Logistyczna spółka PCC Intermodal rozpocznie w czwartek ofertę publiczną akcji nowej emisji, z której chce pozyskać do 27 mln zł. Debiut planuje w drugiej połowie grudnia

Rosja czuje się politycznie szantażowana przez Juszczenkę


Rosjanie uważają ukraińskie propozycje dotyczące zmian w kontraktach gazowych za "polityczny szantaż" – czytamy w informacji IAR.

Sesja na GPW powinna rozpocząć się od wzrostów w piątek


Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nadal planuje sprzedaż 67,05% akcji grupy energetycznej Enea na rzecz inwestora branżowego i chce, by do transakcji doszło w 2010 r., poinformował w piątek minister skarbu Aleksander Grad. Wcześniej wiceminister skarbu Jan Bury sugerował, że sukces oferty publicznej PGE może skłonić MSP o zmiany planów co do Enei.

CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 0,33 proc.


Amerykanin Kim Peek, pierwowzór autystycznej postaci z filmu \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Rain Man\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\", zmarł w wieku 58 lat - poinformowała gazeta \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Salt Lake Tribune\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Przyczyną śmierci był atak serca. Peek od kilku tygodni chorował na zapalenie dróg oddechowych.

Szczyt Unii Europejskiej: Pomóc Grekom


Rozpoczynający się szczyt Unii Europejskiej zdecyduje, czy oraz jak pomóc Grecji pogrążonej w bezprecedensowym deficycie. - Niemcy obmyślają plan ratunkowy. Jesteśmy o nim informowani - mówią urzędnicy Komisji Europejskiej.

Asseco Poland planuje emisję akcji i umorzenie części treasury shares w I kw.


W październiku po raz pierwszy od 13 miesięcy liczba wyprodukowanych w Polsce samochodów osobowych wzrosła w skali roku. Wzrost wyniósł 16,9 proc. rok do roku. - To głównie efekt zwiększonego popytu w Europie Zachodniej - komentuje Wojciech Drzewiecki, prezes instytutu Samar.

Doctor Honoris Causa degree for Al Gore


On 11th December 2008 the former Vice President of the United States Albert Arnold Gore received in Poznan a honorary doctorate of the Adam Mickiewicz University. The ceremony was attended by Deputy Prime Minister, Minister of Economy Waldemar Pawlak.

Sytuacja sektora MSP w ocenie przedsiębiorców


Firmy sektora MSP chcą się rozwijać – wynika z raportu Departamentu Analiz i Prognoz MG. Więcej przedsiębiorców deklaruje zamiar ponoszenia nakładów inwestycyjnych a także tworzenie nowych miejsc pracy. Coraz większa liczba firm spodziewa się także wzrostu przychodów.

Sejm za wzmocnieniem pozycji Polski w MFW


Sejm jednogłośnie opowiedział się w czwartek za ratyfikacją poprawek do umowy o Międzynarodowym Funduszu Walutowym, które m.in. wzmocnią pozycję Polski w funduszu i zwiększą nasz wpływ na decyzje podejmowane przez tę organizację.