Ekolodzy z PKE zebrali podpisy pod apelem do premiera


Podpisy na kartkach do premiera, by podjął działania na rzecz ochrony klimatu, zbierali w sobotę pod Kolumną Zygmunta w Warszawie ekolodzy z Polskiego Klubu Ekologicznego. W poniedziałek przekażą je do kancelarii szefa rządu.

PKN Orlen obniża od soboty, 24 października, hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 17 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. Samolot Lecha Kaczyńskiego Tu 154 rozbił się na lotnisku w Smoleńsku. Nikt nie przeżył katastrofy prezydenckiego samolotu - powiedział gubernator obwodu smoleńskiego- podało rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Na pokładzie był także prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek. Z rządu odchodzi Witold Drożdż - wiceminister w MSWiA, szef zespołu Cyfrowa Polska odpowiedzialny za wprowadzanie Polski do świata nowoczesnej e-administracjiDwie półprzewodzące polimerowe rurki, włożone jedna w drugą i oddzielone półprzepuszczalną membraną, gdy stymulowane elektrochemicznie kurczą się niczym pracujący mięsień. Tego typu materiał może być przydatny przy konstrukcji robotów, gdzie zamiast siłowników pneumatycznych za ruch i siłę odpowiadałyby sztuczne polimerowe mięśnie - donosi \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Chemical Communications\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Kulczyk Oil Ventures otrzymał zgodę od Komitetu Antymonopolowego Ukrainy na przejęcie 70 proc. udziałów firmy KUB-Gas, zajmującej się poszukiwaniem ropy i gazu na Ukrainie. KOV wybrał lokalizacje czterech odwiertów w Brunei. Spółka podtrzymuje, że jej debiut na warszawskiej giełdzie powinien nastąpić do końca pierwszego kwartału - podał KOV w komunikacie prasowym. Wicepremier Waldemar Pawlak nie spodziewa się, by w październiku doszło do porozumienia w sprawie dostaw gazu.

Włosi wybaczają biznesmenom łapówkarstwo, Francuzi podejrzliwie patrzą na żądzę zysku, a Brytyjczycy widzą w nich zaporę dla monopolu i ekspansji państwa.

... \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Rzeczpospolita\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\": Dochodzenie przez pacjentów rekompensat od szpitali trwa w Polsce zbyt długo. Na samą opinię biegłych w procesach przeciwko szpitalom, trzeba czekać 3 lata.

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powołał Społeczny Zespół Doradców przy Pełnomocniku Rządu do spraw Polskiej Energetyki Jądrowej. Inauguracyjne posiedzenie Zespołu odbyło się 30 września br. w Ministerstwie Gospodarki. 29 proc. Polaków uważa, że przyjęcie przez nasz kraj europejskiej waluty będzie korzystne; przeciwnego zdania jest 37 proc. badanych - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu TNS OBOP. Portugalia odczuła presję rynków w ubiegłym tygodniu, budząc niepokój, że może stać się kolejnym krajem strefy euro, który załamie się pod ciężarem własnego zadłużenia.Porozumienia w tej sprawie podpisano podczas wizyty w Wiedniu premiera Rosji Władimira Putina. Inflacja w strefie euro wyniosła w grudniu 2009 r., w ujęciu rok do roku, 0,9 proc. - podał we wtorek Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej, we wstępnych szacunkach. Białystok,Łomża: Pociągi mogłyby łączyć Białystok i Łomżę, ale to zbyt kosztowne Połączenie liniami kolejowymi Łomży i Białegostoku? Na taki pomysł wpadli samorządowcy z łomżyńskiego, potem dołączyli do ...

Prawie 3 mld zł z Unii Europejskiej na drogi


Komisja Europejska dokonała kolejnych refundacji środków pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na projekty drogowe. Do przekazanych do budżetu państwa w okresie od lipca do ...

Polish Products of the Future awarded in Geneva


- I would like to thank you all for taking up our common initiative concerning dissemination of the knowledge on innovations in Poland and abroad – said the Deputy Minister of Economy Dariusz Bogdan when awarding prize-winners of the Competition “Polish Product of the Future” on 14 April 2008 in Warsaw.

Pawlak: pod uwagę brano m.in. warunki sejsmologiczne


Wskazując najlepszą lokalizację dla elektrowni jądrowej brano pod uwagę m.in. warunki sejsmologiczne oraz demograficzne - poinformował na wtorkowej konferencji wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

W MSP nie odbędzie się zaplanowana na czwartek aukcja


Nie odbędzie się zaplanowana na czwartek aukcja sprzedaży udziałów dwóch spółek należących do Skarbu Państwa: firmy Geoprojekt Gdańsk oraz Biura Studiów i Projektów Łączności "Teleprojekt" w Warszawie. Inwestorzy nie złożyli żadnych ofert - poinformował resort skarbu.

Ludzie przewożeni w skorodowanych autobusach


Przewozy regularne do kontroli W związku z licznymi skargami pasażerów napływającymi do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, wczoraj (23 czerwca br.) inspektorzy z oddziału w Koszalinie skontrolowali ...

Szybki internet dla dolnośląskiego zagłębia miedziowego


Sto wsi dolnośląskiego zagłębia miedziowego czeka rewolucja. Jeśli dostaną unijną dotację, za trzy lata będą podłączone do szerokopasmowej sieci internetowej. Projekt ich inwestycji zwyciężył w konkursie Wygrajmy razem euro, współorganizowanym przez Gazetę, portal Wyborcza.biz i firmę doradczą AccreoTaxand.

Infovide-Matrix liczy na wzrost przychodów z energetyki w 2009


Infovide-Matrix ocenia, że w 2009 r. będzie zwiększała przychody z usług IT dla sektora energetycznego, ubezpieczeniowego i administracji publicznej, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Borysa Stokalskiego dla agencji ISB.

Netia po raz pierwszy osiągnęła zysk


Największy alternatywny operator telekomunikacyjny miał osiągnąć dodatni wynik na początku 2010 r. Udało się wcześniej, m.in. dzięki wdrożeniu programu oszczędności.

Grabarczyk: Podpisano już umowy na budowę ponad 1000 km dróg


Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk poinformował w sobotę w Łodzi, iż w ciągu ostatnich, niespełna dwóch lat podpisano umowę na budowę ponad 1000 km dróg krajowych, dróg ekspresowych, autostrad i obwodnic. Większość z tych inwestycji ma być gotowa na przełomie 2011 i 2012 roku.

Szybciej z Olsztyna do Braniewa


Szynobusem z Olsztyna do Braniewa pojedziemy niedługo szybciej. Zaczęto odchwaszczanie linii. Powód? Obawa przed utratą unijnych dotacji. Szynobus może jechać z prędkością sięgającą 120 km/godz. Po naszych ...

Provident łamie prawa konsumentów?


Niezwracanie części składki ubezpieczeniowej i kosztów obsługi pożyczki w domu w przypadku jej wcześniejszej spłaty - to postanowienie stosowane przez Provident Polska. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował w tej sprawie pozew do sądu.

"Rz": Mniej turystów w Polsce


- Ten rok będzie fatalny dla polskiej turystyki - czytamy w "Rzeczpospolitej". W porównaniu do połowy lat 90. o prawie jedną trzecią, do poziomu 11,8 mln osób spadnie liczba odwiedzających nasz kraj cudzoziemców.

Wymiana przepustek w portach Szczecin i Świnoujście


Chcesz wjechać do portu wymień przepustkę Jak wynika z komunikatu Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (ZMPSIŚ) jeszcze w tym miesiącu nastąpi wymiana przepustek upoważniających do wejścia ...

MFW: jeżeli Grecja nie poprosi, fundusz nie udzieli pomocy


Dyrektor zarządzający Miedzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn powiedział w poniedziałek w Warszawie, że jeżeli Grecja nie poprosi o pomoc finansową, to MFW sam nie wystąpi z taką inicjatywą.

W Święta Wielkanocne może handlować tylko właściciel


4 i 5 kwietnia, czyli Święta Wielkanocne, to dni ustawowo wolne od handlu. Jeśli sklep w te dni ma być otwarty, to sprzedawać w nim może tylko właściciel lub osoba zatrudniona na umowę zlecenie. Nie dotyczy to pracowników np. stacji benzynowych i aptek.

"Rz": Jak zniszczyć przedsiębiorcę


Urząd Kontroli Skarbowej wykończył firmę, której właścicielka naraziła się prokuraturze. Spółkę jej męża zniszczono wcześniej - pisze "Rzeczpospolita".

ULC: nowa stawka opłaty terminalowej dla linii lotniczych na 2010 r


Leasing operacyjny to sposób pozyskania środka transportu na potrzeby firmy. Gdy okres na jaki zawarta została umowa dobiega końca, przedsiębiorcy często podejmują decyzję o wykupieniu leasingowanego samochodu. Cel na jaki zostanie on przeznaczony, przewidywany okres jego użytkowania oraz wartość wykupu - wszystkie te czynniki mają wpływ na podatkowe konsekwencje dokonania takiej transakcji.

"Parkiet": Za przewodniczenie UE zapłacimy 430 mln zł


Na prowadzenie prezydencji w Unii Europejskiej Polska przeznaczy 110 mln euro czyli ok. 430 mln zł - informuje gazeta "Parkiet".

Kontrole


...

Nowe akcje Millennium po 2,9 zł


Bank chce zebrać od inwestorów ponad miliard złotych, dzięki którym będzie mógł rozwijać akcję kredytową dla firm. - Jestem optymistą co do kondycji polskiej gospodarki - mówi prezes Bogusław Kott